www.rama.net.ua / Новини / Новини України / 2008 / Лютий / Що являє собою процес, "іменований реприватизацією"?

Заволати!

Що являє собою процес, "іменований реприватизацією"?

8 лютого 2008

Державна Дума Росії має намір підготувати звернення до Верховної Ради з приводу дискримінації російських бізнесменів в Україні

Що являє собою процес, "іменований реприватизацією"?

Державна Дума Росії має намір підготувати звернення до Верховної Ради із приводу дискримінації російських бізнесменів в Україні.

Про це Українським Новинам повідомило управління зі зв′язків з громадськістю й взаємодії із засобами масової інформації.

7 лютого комітет Держдуми у справах СНД і зі зв′язків зі співвітчизниками провів розширене засідання, учасники якого обговорили проблему дискримінації російського бізнесу в Україні й заходи щодо захисту прав й інтересів російських підприємців.

Зі слів голови комітету Олексія Островського, найближчим часом комітет планує винести питання про дискримінацію російського бізнесу в Україні на розгляд Думи, а також передбачається підготувати звернення парламенту до уряду Росії й депутатів Ради.

Зі слів Островського, актуальність цього питання обумовлена останніми подіями в Україні.

"Де, як нам представляється, починається нова хвиля процесу, іменованого реприватизацією", - говорить Островський.

Він нагадує, що вперше такі процеси в Україні почалися кілька років назад і були пов′язані з "Криворіжсталлю" (нині "Арселор Міттал Кривий Ріг", Дніпропетровська область).

"Потім пристрасті трохи вщухли, але після недавніх кардинальних змін у виконавчій владі України, схоже, зазначені процеси будуть відновлені", - прогнозує він.

При цьому Островський зазначає, що це можна вважати внутрішньою справою сусідньої країни, якби не одна обставина - у списку підприємств, які піддаються ризику реприватизації, чимале місце займають бізнес-структури зі значною часткою російського капіталу.

"Більше того, події останніх днів показують, що саме вони стають головною мішенню української влади, настроєної на зміну, причому заднім числом, правил гри держави й великого бізнесу", - сказано в повідомленні.

Серед таких підприємств називаються Кременчуцький нафтопереробний завод, Запорізький алюмінієвий комбінат і завод "Луганськтепловоз".

"Всі вони мають прямий стосунок до російського бізнесу в Україні, тому що значні частки акцій цих підприємств належать російським інвесторам", - сказано в повідомленні.

На думку Островського, усе більше актуальним стає питання визначення ролі й місця держави в процесі здійснення транснаціональної діяльності російських компаній у реальному секторі закордонних економік, у першу чергу в Україні.

Як повідомляло агентство, раніше лідер Партії регіонів Віктор Янукович застеріг Кабінет Міністрів Юлії Тимошенко від кроків з реприватизації, які відлякають інвесторів.

Янукович уважає, приватизацію "Луганськтепловоза" й "Дніпренерго", яка проводилася за його прем′єрства, відповідною українському законодавству.

Він виключає реприватизацію цих об′єктів через незаконну приватизацію.

Українські новини

Додати свій коментар першим

Ваше ім’я:
E-mail:
Коментар:

Лютий 2008 Березень 2008
пнвтсрчтптсбнд
1
2
3
4 5 6 7 8
9
10
11 12 13 14 15
16
17
18 19 20 21 22
23
24
25 26 27 28 29

Copyright © Радіо Маяк 2008

Зворотній зв’язокОбмеження відповідальностіПро сайт


Алеевка ;-)