www.rama.net.ua / Новини / Новини України / 2008 / Лютий / Газовий конфлікт

Заволати!

Газовий конфлікт

8 лютого 2008

Російський газовий монополіст компанія "Газпром" може з 11 лютого припинити поставляти газ російського походження в Україну

Газовий конфлікт

Російський газовий монополіст компанія "Газпром" може з 11 лютого припинити поставляти газ російського походження в Україну.

Про це повідомив прес-секретар голови правління компанії Сергій Купріянов в ефірі російського телеканалу "Вести".

Він нагадав, що з початку 2008 року Україна одержує через компанію "РосУкрЕнерго" не тільки середньоазіатський, але й російський газ.

"При цьому українська сторона не може виразно пояснити, хто споживає цей газ, коли й ким поставки російського газу будуть оплачені. Проте, неоформлене споживання російського газу триває, і, як наслідок, зростає заборгованість", - сказав він.

Ціна російського газу, що поставляється з початку року в Україну, становить, зі слів Купріянова, 314,7 долара за тис. куб. м.

"На даний момент на Україні осіло вже 1,5 млрд. куб. м. російського газу. Таким чином, заборгованість за поставлений з 1 січня цього року російський газ наближається до 500 млн. доларів, а загальний прострочений борг із поставок газу на Україну досяг уже півтора млрд. доларів", - повідомив Купріянов.

З огляду на, що поставки російського газу в Україну не передбачені балансом "Газпрому" на 2008 рік, для того, щоб вони могли бути продовжені, "Газпром" вимагає, щоб українська сторона негайно створила для цього юридичні підстави, підписала відповідні контракти й акти, і невідкладно забезпечила повне погашення заборгованості, що накопичилася.

"Якщо в понеділок українська сторона не врегулює цю ситуацію, "Газпром" буде змушений припинити поставки російського газу на Україну", - заявив Купріянов.

На думку керівника Центру енергетичних досліджень Костянтина Бородіна, заява "Газпрому" є закономірним підсумком політики Кабінету Міністрів Юлії Тимошенко в газовій сфері.

"Спекулюючи подібними речами, прем′єр і її оточення повинні були розуміти серйозність наслідків своїх заяв щодо підвищення ставки транзиту, будівництва газопроводу White Stream в обхід Росії, витиснення монополіста "РосКкрЕнерго", - сказав він.

Погодився з ним і колишній прес-секретар "Нафтогазу України" Олексій Федоров.

"З листопада 2007 року Україна не розраховується за наданий газ, а спочатку цього року споживає його на бездоговірній основі. Цього слід було очікувати. Уряд України, по суті, вибрав лінію, спрямовану на конфлікт із Росією, вони його й одержали" - сказав Федоров.

Як повідомляло агентство, станом на 25 січня, заборгованість "Укргаз-Енерго" перед "РосУкрЕнерго" становила 598 млн. доларів, заборгованість "Нафтогазу України" перед "Укргаз-Енерго", підтверджена документально, 215 млн. доларів.

У січні 2008 року відбулося зниження обсягів поставки (40 млн. куб. м. у добу) природного газу із Центральної й Середньої Азії у зв′язку з аномально холодною погодою.

У зв′язку із цим у січні 2008 року "РосУкрЕнерго" здобувала російський газ по 314,7 долара за тис. куб. м.

До цього "РосУкрЕнерго" поставляло "Укргаз-Енерго" більше дешевий газ середньоазіатського походження.

Водночас у той період, коли "РосУкрЕнерго" поставляло в Україну російський газ, у Європу компанія проекспонувала, за даними "Нафтогазу України", 1,494 млрд. куб. м середньоазіатського газу, що набагато дешевше російського палива.

Компанія "РосУкрЕнерго", зареєстрована у Швейцарії, є ексклюзивним постачальником газу в Україну, реалізуючи його українським споживачам через "Укргаз-Енерго".

Українські новини

Додати свій коментар першим

Ваше ім’я:
E-mail:
Коментар:

Лютий 2008 Березень 2008
пнвтсрчтптсбнд
1
2
3
4 5 6 7 8
9
10
11 12 13 14 15
16
17
18 19 20 21 22
23
24
25 26 27 28 29

Copyright © Радіо Маяк 2008

Зворотній зв’язокОбмеження відповідальностіПро сайт


Алеевка ;-)