www.rama.net.ua / Новини / Новини України / 2008 / Лютий / «Інша справа – добре це чи погано...»

Заволати!

«Інша справа – добре це чи погано...»

15 лютого 2008

Фракція БЮТ за дорученням Турчинова вносить до Верховної Ради законопроект про ліквідацію Тендерної палати України

«Інша справа – добре це чи погано...»

Фракція БЮТ за дорученням першого віце-прем"єр-міністра Олександра ТУРЧИНОВА сьогодні внесе до Верховної Ради законопроект про скасування всіх змін у тендерне законодавство, який передбачає, зокрема, ліквідацію Тендерної палати України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив О.ТУРЧИНОВ сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів.

«Цей законопроект фактично передбачатиме ліквідацію Тендерної палати в тому вигляді, в якому вона зараз існує. Це факт. Інша справа – добре це чи погано, це може тільки час показати», - зазначив О.ТУРЧИНОВ.

Перший віце-прем"єр мотивував своє доручення тією ситуацією, що виникла навколо ухвалення Верховною Радою в першому читанні законопроекту про внесення змін до законодавства про тендерні закупівлі.

При цьому О.ТУРЧИНОВ назвав звинувачення, висловленими на адресу депутатів від БЮТ у зв"язку з ухваленням цього законопроекту, «зухвалими й брехливими».

«Законопроект було узгоджено з нашими союзниками, але вони не проголосували за цей закон, і тоді ж, із вечора 12 лютого з боку керівника Секретаріату Президента Віктора БАЛОГИ почалися безпідставні звинувачення депутатів БЮТ, що вони нібито щось не з"ясували, щось кулуарно вирішили, що не погоджували цю позицію й так далі, тобто, зухвалі й брехливі звинувачення на адресу наших депутатів, на жаль, продовжуються», - додав він.

За словами О.ТУРЧИНОВА, скасування всіх законодавчих змін тендерного законодавства, по суті, приведе до ситуації 2004 року.

«Законодавство 2004 року не вирішує багатьох питань, воно суперечить позиціям СОТ, а з другого боку - не вирішує питання захисту державних інтересів і бюджетних коштів. Але ми на це йдемо – на ліквідацію Тендерної палати, фактично всіх тендерних процедур, щоб не було ніяких спекуляцій і звинувачень на адресу депутатів нашої фракції, що вони допомагають опозиції й щось лобіюють разом із "регіонами", - підкреслив він.

На його думку, ситуацію навколо голосування законопроекту про внесення змін до тендерного законодавства в першому читанні використовують для того, щоб «розбалансувати коаліцію демократичних сил і загострити суперечності».

Як повідомляв УНІАН, 12 лютого Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про внесення змін до Закону «Про закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти», внесений народними депутатами Романом ЗВАРИЧЕМ (НУ-НС) і Андрієм КОЖЕМЯКІНИМ (БЮТ). “За” проголосували 282 із 445 народних депутатів, зареєстрованих у залі, зокрема, 120 депутатів із фракції Партії регіонів, 135 – БЮТ і 27 – КПУ. Не голосували в повному складі фракції «Наша Україна – Народна самооборона» і Блоку Литвина.

13 лютого глава Секретаріату Президента Віктор БАЛОГА заявив, що Президент не підпише закон про державні закупівлі, який зберігає і розвиває можливості для корупційних операцій.

Крім того, В.БАЛОГА звернув увагу, що фракція НУ-НС не підтримала законопроект про держзакупівлі, який не змінює старий, корупційний порядок їх проведення. Він зазначив, що переважна більшість народних депутатів із фракції БЮТ проголосувала «за» - разом із депутатами від Партії регіонів і комуністами. «Причини зрозумілі, адже авторами-розробниками існуючого «темного» порядку тендерних закупівель є окремі депутати від БЮТ, які разом із «регіоналами» мають від цього дуже-дуже конкретну вигоду», - заявив В.БАЛОГА.

Керівник Секретаріату зазначив, що це вже вдруге за рік фракція БЮТ голосує так, як це роблять фракції Партії регіонів і комуністів. Вперше це відбулося минулого року під час "незаконного протягування" через Верховну Раду п"ятого скликання неконституційного Закону «Про Кабінет міністрів», зазначив він. На думку В.БАЛОГИ, сьогодні для широкої громадськості очевидною стала нова політична комбінація в парламенті – корисливий тандем БЮТ-партії регіонів. «Розмови про те, що блок НУ-НС міг утворити так звану широку коаліцію, так і залишилися гіпотезами. Натомість БЮТ взявся до практичних дій, зовсім не переживаючи про відповідальність перед своїми виборцями», - заявив В.БАЛОГА.

УНІАН

Додати свій коментар першим

Ваше ім’я:
E-mail:
Коментар:

Лютий 2008 Березень 2008
пнвтсрчтптсбнд
1
2
3
4 5 6 7 8
9
10
11 12 13 14 15
16
17
18 19 20 21 22
23
24
25 26 27 28 29

Copyright © Радіо Маяк 2008

Зворотній зв’язокОбмеження відповідальностіПро сайт


Алеевка ;-)