www.rama.net.ua / Новини / Новини України / 2005 / Грудень / В Україні створюється агентство з нетрадиційних джерел енергії

Заволати!

В Україні створюється агентство з нетрадиційних джерел енергії

29 грудня 2005

Народний депутат України, член Виборчого блоку «Наша Україна» Василь Гурєєв повідомив, що в Україні створюється агентство з питань розвитку нетрадиційних джерел енергії, передає УНІАН. Як повідомили у прес-службі «Нашої України», Гурєєв зазначив, що українські підприємства вивчають можливості переходу на альтернативні джерела енергії, і повідомив, що на підпис Президентові вже підготували указ про створення Національного агентства з питань ефективного використання ресурсів.

«З урахуванням сьогоднішньої ситуації, - зазначив Гурєєв, - це агентство займатиметься, крім питань ефективного використання ресурсів, також розвитком нетрадиційних джерел енергії».

Народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань промислової політики і підприємництва Ксенія Ляпіна зі свого боку зазначила також, що приватні підприємства стали активно займатися введенням енергозберігаючих технологій на своїх виробництвах.

«Підприємці роблять десятки замовлень інститутам, що займаються розробкою енергозберігаючих технологій», - зазначила вона. За словами Ляпіної, такі технології не мають потреби у значних фінансових витратах, однак дають колосальну економію підприємствам.

Окрім того, Ляпіна зазначила, що «п’ятнадцять попередніх років Росія всіляко плекала ситуацію, коли Україна була газозалежною, практично сиділа «на голці» дешевого газу. Цей дармовий газ став причиною того, що в Україні фактично не вкладалися гроші в енергозбереження та у технології, які б могли дозволити країні стати незалежною, тому що декларувати незалежність - це одне, а стати реально незалежними - це те, перед чим ми стоїмо зараз».

Вона зазначила, що «позиція українського уряду щодо газового питання сьогодні є послідовною і прагматичною», такою, що реально відповідає потребам українського підприємництва».

«Український бізнес безумовно розділяє цю позицію уряду, тому що незалежність України - це незалежність українського бізнесу», - сказала депутат.

Ляпіна підкреслила, що «нині уряд перебуває під божевільним інформаційним тиском, проте, дотримується запропонованої ним прагматичної лінії: підвищення ціни на газ має відбутися, але підвищення саме для того, щоб ми змогли зіскочити «з голки» дешевого газу. Ріст ціни має відбутися поступово, що дозволить українським підприємцям, вкладаючи гроші в енергозбереження, здійснити усі необхідні дії для того, щоб стати конкурентноздатними. Це дозволить перейти на нормальні ринкові відносини з газу і позбутися політичного тиску».

Кореспондент.net

Додати свій коментар першим

Ваше ім’я:
E-mail:
Коментар:

Листопад 2005 Грудень 2005 Сiчень 2006
пнвтсрчтптсбнд1 2 3
4
5 6 7 8 9 10
11
12 13 14 15 16 17
18
19 20 21 22 23 24
25
26 27 28 29 30
31

Copyright © Радіо Маяк 2008

Зворотній зв’язокОбмеження відповідальностіПро сайт


Алеевка ;-)