www.rama.net.ua / Новини / Новини Олександрії / 2007 / Лютий / Горе-газифікація

Заволати!

Горе-газифікація

28 лютого 2007

Ось як проходили в січні збори газового кооперативу «Зарічний» с. Олександро-Степанівки. Їх відкрив голова кооперативу А.Вєдєрніков. На неодноразові вимоги члена кооперативу М.Лавренюка обрати секретаря голова не звертав уваги.

Горе-газифікація

Г.Чорний: За законом збори повинні вестися протокольно секретарем, який обирається з членів кооперативу.

М.Лавренюк: Вважаю, що ці збори нелегітимні, бо не ведеться протокол засідання, тим більше, коли розглядається таке серйозне питання, як звіт голови за використані кошти по газифікації. Люди здали майже по 7 тис. грн, ми повинні знати, куди пішли наші кошти.

А.Вєдєрніков: Будемо працювати без секретаря. Протокол зборів напишу після зборів.

Не звертаючи уваги на голоси з залу, що треба все робити по закону, голова почав звіт. Він назвав лише суми зібраних коштів, розписані по місяцях, та суми витрат без підтвердження відповідними документами. Це збурило громаду: «Покажіть чеки, видаткові касові ордери на всі витрати!» Цього голова до уваги не сприйняв, відповівши, що всі документи вдома, члени ревізійної комісії все перевірили, і все сходиться. Люди наполягали: «Покажіть документи». Голова дав на руки 2 різні кошториси на виконання газових робіт «Міськгазом», зауваживши: «Не звертайте увагу на перший, бо в другому зовсім інші цифри». Дивно!

М.Лавренюк: Чому нам дано два кошториси, якому вірити? Ми ж спочатку вели мову, що нам ТОВ «Корнер» буде проводити газ. Ми їздили з В.Каменецьким, Ю.Чудіновим, С.Лавренюк та Г.Чорним у «Корнер». Вони обіцяли за 80 тис. грн прокласти газ. Ти ж на другий день поїхав до «Міськгазу» і там без нас склав договір.

А.Вєдєрніков: Такого я не пам’ятаю, але «Корнер» нас обманув, бо казав, що зробить за одні кошти по документації, але рахуватиме по фактичних роботах.

М.Лавренюк: У мене на руках два різні кошториси від «Міськгазу», обидва на наш кооператив. Перший – менші витрати, а в другому вже більша вартість робіт. Якому ж тоді вірити?

А.Вєдєрніков: «Міськгаз» дешевше нам цей газ провів. Це мені сказав сам А.Сулімовський.

Люди почали казати, що великий об’єм робіт виконували самі члени кооперативу: чистили траншеї, підвозили і підсипали пісок, укладали кабель, труби. А коли екскаватор натрапив на камінь, люди майже 90 метрів вручну кайлами довбали цей камінь, виснажившись, наймали компресор, щоб пройти цю ділянку газотраси.

М.Лавренюк: Покажи, куди пішли близько 27 тис. грн. на копання траншеї? (Голова по казав у вільній формі написаний договір з фізичною особою на копання траншеї, - авт.). Чому не вираховано за 90 м, коли люди вручну копали цю траншею, де був камінь? Чому ти, знаючи це, не зменшив суму оплаченої роботи екскаваторнику? Адже це все лягло на наші плечі. Як ти провів по документах труби, які люди давали безкоштовно на опори? Бачу тільки половину з того, а де інша половина? Запитань було більше, ніж відповідей. Чому голова одноосібно приймає в кооператив людей, не проводячи зборів?

На запитання, яку суму коштів внесли члени кооперативу і яку ще винні, голова не зміг відразу відповісти. Почав на калькуляторі збивати суми. Те, що він пропустив одного з нових членів, – дрібниця. А коли після підрахунків сказав, що нам буде повернуто на 13 членів згодом - при 100% оплаті новими членами вартості газифікації 22 тис. 800 грн. У залі йому заперечили: «Ти підрахував неправильно. Як ти готувався до зборів? Сума буде складати 35 тис. 500 грн».

Голова апелював, що помилився, зіславшись, що ще «Міськгазу» він винен близько 7 тис. грн. Однак залишиться сума 28 тис. 650 грн, а не 22 800. Побачивши плутанину в цифрах, не дочекавшись документів, люди почали розходитися. Слушно зауважила одна жінка:
- Якби у свій час нас не надурили, що газ буде коштувати 3 тис. грн, пізніше – 4 тис., а коли сказали – 7 тис. грн, то більшість від нього відмовилася. А зараз виходить, що після того, як нові члени кооперативу вступлять і виплатять кошти, то вартість уже буде для перших членів на 2 тис. грн меншою. Я розумію, що 7 тис. і 5 тис. – велика різниця. Хто ж робив такі розрахунки? Вважаю, що голова винен у цьому, бо багато людей відмовились тоді від газу. Люди не дуже в цьому обізнані, але якби тоді добре розтлумачили, то сьогодні у кооперативі було б не 13 членів, а з новими 23, а всі 40, і тоді мені газ обійшовся б у 4,5 тис. грн.

Коментарі зайві, бо і сам кореспондент, перебуваючи на цих зборах, які тривали понад 2 год., для себе не вияснив, були це збори чи зборище. Громада бажала почути від голови одне, а почула зовсім інше. Люди лише бажали почути від голови кооперативу конкретні відповіді на запитання: «Куди пішли наші гроші?»

О.Оскар

Олександрійська Правда

Додати свій коментар

Ваше ім’я:
E-mail:
Коментар:

Коментарі читачів

ьц

Да, может и лучшего выбрали. Только это деньги их. Могли бы с родичами поговорить. Хоть кто-то должен хоть в математике, хоть в экономике рубить. Тогда и права председателя четко прописываются, и деньги вносятся не сразу, а после выполнения части работ и под отчет о их выполнении, и любой расчет на бумажке за 15 мин делается. И формула ввода новых членов легко прописывается. А так выбрали самого наглого или нахального.. ИМХО.

Флинт

Согласен, нет ни одного председателя кооператива , которого не обвиняли бы во всех смертных грехах , но люди не дураки , они выбирают из среды своей лучших , и если он такой, то другой был бы во сто крат хуже.

винт

Собирается куча умников, выбирают дурака- дают портфель председателя кооператива, а потом дурика который за них паше т еще и трахают всем стадом . А правило такое , вы выбрали сами , тогда и доверяйте своему председателю. Только на них ,вся ответственность и все права , не будет их будете без газа умники.
Сiчень 2007 Лютий 2007 Березень 2007
пнвтсрчтптсбнд1 2
3
4
5
6
7
8 9 10
11
12 13 14 15
16
17
18
19 20 21 22 23 24
25
26 27 28

Copyright © Радіо Маяк 2009

Зворотній зв’язокОбмеження відповідальностіПро сайт


Алеевка ;-)