www.rama.net.ua / Новини / Новини Олександрії / 2006 / Лютий / Програма енергозбереження В Олександрії

Заволати!

Програма енергозбереження В Олександрії

7 лютого 2006

У будь-якій незалежній країні одним із найважливіших питань є забезпечення функціонування системи національної безпеки, одне з головних місць в якій належить економічній складовій. А сталий розвиток останньої можливий лише при випереджаючому розвитку енергетики.

Звісно, паливно-енергетичний комплекс, що одержала Україна в спадщину, не відповідає вимогам до енергетичного комплексу незалежної держави. Наприклад, Володимир Конюшенко, голова Олександрійської районної державної адміністрації переконаний, що у «спадковому» ПЕКу було суттєво порушені два основоположні принципи, яким повинна відповідати енергетика, – надійне, стабільне енергозабезпечення та ефективне використання енергоресурсів.

Коли РјРё запитали Сѓ РЅСЊРѕРіРѕ, СЏРєРёРјРё мають бути пріоритети реформи ПЕК, пан Володимир зазначив, що РІ умовах вільної економіки СѓСЃС– СЃСѓР±′єкти господарювання мають певну економічну СЃРІРѕР±РѕРґСѓ. Виходячи Р· цього, мабуть, правомірно ставити питання С– РїСЂРѕ економічну самостійність регіонів, СЏРєР° С” РѕСЃРЅРѕРІРѕСЋ СЂРёРЅРєРѕРІРѕС— системи господарювання. Рђ самостійність регіонів багато Сѓ чому визначається РјС–СЂРѕСЋ С—С… автономії РІС–Рґ джерел СЃРёСЂРѕРІРёРЅРё та СЂС–Р·РЅРёС… матеріалів, що знаходяться РІ інших областях С–, особливо, РІ інших країнах. РњРё РІСЃС– могли Сѓ цьому переконатися РїС–Рґ час «газової РІС–Р№РЅРёВ» С–Р· Росією.

Тому вкрай важливим питанням на сьогодні для енергоємних виробництв України є знаходження шляхів енергетичного самозабезпечення регіонів, спираючись на які можна планувати та розробляти довгострокові моделі економічного розвитку регіонів.

Олександрійщину можна вважати передовим районом у застосуванні новітніх технологій. Ще минулого року сесією райради було прийнято Програму енергозбереження Олександрійського району, яка передбачає переведення всіх опалювальних систем бюджетних установ та житлового фонду на електроопалення. Володимир Конюшенко розповідає, що, за даними Кіровоградобленерго, олександрійські мережі здатні передавати таку кількість електроенергії, яка необхідна для опалення всіх населених пунктів району. Вугільна ж промисловість нині знаходиться у стані глибокої кризи. Не кажучи вже про складність і високу вартість опалення житла за допомогою вугільного брикету.

«Саме тому Олександрійська РДА запропонувала прийняти програму енергозбереження» – пояснив Володимир Конюшенко. – «Враховуючи прийняті нещодавно тарифи на електроенергію для сільського населення України, опалення житлових будинків коштуватиме дешевше й буде більш економним, ніж опалення за допомогою бурого вугілля».

Досить довгий час проблема самостійного енергозабезпечення районів не розроблялась. Нині ж вкрай необхідно знайти можливість збереження та реконструкції виробництв із впровадженням на них енергоефективних технологій, які спроможні зі значною економією паливних ресурсів виробляти енергію для місцевих потреб.

весь Кіровоград

Додати свій коментар першим

Ваше С–Рј’СЏ:
E-mail:
Коментар:

Сiчень 2006 Лютий 2006 Березень 2006
пнвтсрчтптсбнд


1 2 3 4
5
6 7 8 9 10
11
12
13 14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25 26
27
28

Copyright © Радіо Маяк 2008

Зворотній зв’язокОбмеження відповідальностіПро сайт


Алеевка ;-)