www.rama.net.ua / Новини / Новини Олександрії / 2005 / Грудень / Кому потрібно стільки партій?

Заволати!

Кому потрібно стільки партій?

29 грудня 2005

Місто наше не таке вже велике, якщо рахувати чесно, його населення становить нині близько 70 тисяч осіб. Звичайно, дорослого населення на 22-25% менше. І в цьому невеличкому депресивному місті існує 80 політичних партій. Коли читаєш їх список, тебе не покидає почуття подиву, і виникає багато питань, на які ніхто неспроможний дати відповіді.

Здавалося б, що всі партії опікуються інтересами людей, громадян, дбають про краще життя, добробут людей, розвиток освіти, охорони здоров’я, культури, піклуються про дітей, пенсіонерів, ветеранів війни і праці. В чому ж полягає різниця між партіями, їх програмами, метою. Про це ніхто не скаже ні в центрі, ні на місцях, бо жодна партія не має конкретної ідеологічної спрямованості. Більшість з них відрізняються лише назвою та прізвищем керівника. Я ніяк не второпаю, кому потрібна і кого захищає в місті організація Української Морської партії. Цікаво, чи всі члени цієї організації вміють плавати і що вона дає Олександрії? Хто може повідомити мені в чому полягає різниця між Комуністичною партією України, Комуністичною партією робітників і селян та Комуністичною партією України (оновленою)?

Є в місті організація Української селянської партії та Української селянської демократичної партії. Звичайно, кожна партія хоче викликати симпатію, сподобатись народу, тому використовує звичні слова та словосполучення, які впливають, на погляд авторів, безвідмовно.

Ось чому майже 25 відсотків партій у своїх назвах мають слова соціалістичний, соціальний, демократичний. Є назви, які важко зрозуміти, в чому, наприклад, полягає різниця між партією промисловців і підприємців та партією приватної власності?

Багато думок викликає оприлюднений список політичних партій міста. Чому в будинку по пр. Леніна, 77 (міська рада) знаходяться офіси трьох партій, а деякі партії зареєструвалися на адресах приватних квартир?

За період з січня по грудень 2005 року в місті зареєструвалося 17 партій. Не треба великого розуму, щоб зрозуміти з чим це пов’язано. Наближаються вибори. Зареєструвати партію чи її організацію зараз не набагато складніше, ніж автомобіль. І тоді під своїм листом, чи заявою ти зможеш написати не лише прізвище, ім’я та по-батькові, а й додати: голова міської організації якоїсь партії, хоча в цій організації налічується 5–8 осіб, а можливо, лише твоя родина.

В Україні зараз налічується 130 партій, що суперечить здоровому глузду. З одного боку, це є свідченням демократії, а з іншого — відсутністю політичної культури, байдужістю до життя народу, власними амбіціями.

В нашому місті зареєстрована партія реабілітації тяжкохворих України. Не хочу ображати членів цієї партії, але мені здається, що організатори і керівники багатьох партійних осередків міста мають всі підстави залишити свої партійні пости, щоб поповнити лави цієї партійної організації.

І я знімаю шляпу і щиро вклоняюся Джонатану Свіфту, який понад 220 років тому написав:
«Партія — це божевілля багатьох заради добробуту одиниць».

Анатолій Кохан

Додати свій коментар

Ваше ім’я:
E-mail:
Коментар:

Коментарі читачів

Шурик

Стока партий нужно тем, кто в них состоит...

Серый

кэп, С-П-А-С-И-Б-О!!! А тебя с Новым Годом!

кэп

СЕРЫЙ ПОЗДРАВЛЯЮ С ДНЕМ ВАРЕНЬЯ!

Глюкк

Всемм - приветтт!!!!!!!Всех - наступающим!!!!!!!!!
Пиво - это вещщщь!!!!!
Однако, оба неправы, господа интеллигенты...кто мне назовёт хотя бы одну партию, которая беспокоится о народе чаще, чем раз в четыре года?
Назвали?
А почему ж мы все так хреново живём?

SлоN

Батенька, а зачем, собственно, партии? Существует исторически проверенный институт монархии, современные политологи не для протокола подобное обустройство одобряют - никакого головняка, всё работает с древнебиблейских времён. А партия хороша, когда это не политика, а пати - вечеринка с пивом, то есть.

Сергей

2 SлоN.
Ну, намёк не только на коммунистическую ностальжи, а вообще на все тоталитарные режимы. А сама по себе масса, даже народная, чего-то конструктивного никогда не достигнет. Её должен кто-то организовать, направить и повести. Другой институции, кроме партий, человечество не придумало. Так есть. Оптимальный ли это вариант? Не знаю, возможно более оптимальна организация сообщества, например, у муравьёв, пчёл... Вопрос риторический.

SлоN

Сергей, безусловно, сие есть элемент гиперболирования, дабы не усложнять суть...а кто это сделает? Народные массы, которые пока не готовы. Анархисты не зря призывают не идти на выборы. Как Вам такой вариант? Не пойдут украинцы на выборы, и всё тут. Было бы неплохое начало! А на прошлых парламенстких провластные кандидаты в Александрии даже не агитировали, а почти истеричным тоном умоляли - прийдите на выборы. Были реальные опасения, что люди попросту забьют на всё это действо.
А при чем тут дежа вю? Намёк на коммунистическую ностальжи? Ни в коем случае, батенька!

Сергей

SлоN, два вопроса:
1. А кто это сделает?
2. Почему при чтении твоего комментария возникает ощущение дежа вю?
Автору:статья ни о чём и ни к чему, резонёрство. Свифт - идеалист и юморист.

SлоN

А Дж.Свифт - малатца!
...чего не скажешь о "наших" антинародных депутатах.
Что нам сейчас нужно?
1. Волевой руководитель.
2. Верховну зраду - упразднить.
3. Имущество депутатов ( а также их жён, ближайших и дальних родственников ) - конфисковать в пользу бедствующих слоёв населения.
4. Все без исключения партии - запретить.
А теперь считаем экономический еффект.
Листопад 2005 Грудень 2005 Сiчень 2006
пнвтсрчтптсбнд1
2 3
4
5 6 7 8 9 10
11
12 13 14 15
16
17 18
19 20 21 22 23 24
25
26 27 28 29
30
31

Copyright © Радіо Маяк 2008

Зворотній зв’язокОбмеження відповідальностіПро сайт


Алеевка ;-)