www.rama.net.ua / Новини / Новини Кіровоградщини / 2005 / Грудень / Щоб не зіпсувати свята

Заволати!

Щоб не зіпсувати свята

29 грудня 2005

Наближаються Новорічні та Різдвяні свята тож дехто збирається здивувати своїх дітей, друзів та знайомих яскравим феєрверком. Нажаль, в окремих випадках піротехніка може бути небезпечною. Нещасні випадки, які трапляються через піротехнічні вироби, як правило, результат необережного поводження з ними, порушення елементарних вимог безпеки, використання її не за призначенням. Щоб з Вами не трапилося лиха, візьміть за правило серйозно та чітко дотримуватися інструкцій, якими повинні бути забезпечені всі піротехнічні іграшки. Тільки тоді поводження з піротехнікою надасть Вам радості і не принесе шкоди.

Насамперед необхідно завчасно вибрати місце для феєрверка. В ідеальному випадку це повинен бути великий відкритий майданчик - двір, сквер або поляна, вільний від дерев та будівель. Поблизу вибраного міста не повинно бути пожежонебезпечних об′єктів - того, що може призвести до загорання від випадкових іскор та зіпсувати вам свято. Ви повинні заздалегідь подумати, де будуть знаходитися глядачі, адже їм необхідно забезпечити одночасно хороший огляд та безпеку.

Від розміру майданчика залежить яку піротехніку можна застосувати. Якщо місце задовольняє усім переліченим вимогам, сміливо можете купувати будь-які вироби, які є у продажу. Але якщо ваш двір малий - використовуйте лише обмежений асортимент іграшок, в основному, наземної дії і ні в якому разі не користуйтеся феєрверками , що летять догори. Вони можуть потрапити у вікно чи залетіти на горище або впасти на дах та стати причиною пожежі.

Коли місце для феєрверку обрано, можна купувати й піротехнічні іграшки. Не намагайтеся самостійно виготовити щось в домашніх умовах. Це дуже небезпечно, та й не варто того ризику, на який ви наражаєтесь. Також, не бажано купувати піротехнічні вироби з рук, на базарі. Пам′ятайте, що дешеве, не означає якісне, особливо, якщо це стосується вашого здоров′я та здоров′я оточуючих.

Краще, купуйте вироби промислового виготовлення, адже це гарантує продаж якісного товару, який пройшов необхідні випробування та має відповідний сертифікат якості. І все ж, будьте уважні та прискіпливі у своєму виборі. Вироби повинні мати докладні інструкції. Зверніть увагу на зовнішній вигляд іграшки. Не можна використовувати вироби, які мають наявні дефекти. А якщо ваше знайомство з піротехнікою тільки починається, не поспішайте купувати великі та не зрозумілі у використанні вироби.

Купувати піротехнічні іграшки мають право виключно дорослі. Діти можуть користуватися ними тільки під наглядом батьків. Виконуючи підготовку феєрверку разом з дитиною, ви тим самим навчите її необхідним правилам безпеки та захистите від бездумних витівок з піротехнікою.

Пам′ятайте, що горючі речовини та порох, які входять до їх складу дуже небезпечні. При необережному поводженні або неправильному зберіганні, вони легко розгоряються. Тому існують загальні правила, які обов′язково необхідно виконувати:


  1. Не можна носити піротехнічні іграшки у кишенях;

  2. Спалювати їх у багатті;

  3. Розбирати вироби та піддавати їх механічним впливам;

  4. Користуватися піротехнічними виробами у нетверезому стані;

  5. Палити, використовуючи піротехніку;

  6. Зберігайте піротехнічні вироби у недоступному для дітей місці;

  7. Не допускайте відкритого вогню в приміщенні, де зберігається піротехніка;

  8. Розташовуйте їх подалі від нагрівальних приладів.

Ні в якому разі: не нахиляйтеся над спусковими приладами під час запуску висотних феєрверків. Запалювання гніту здійснюйте на відстані витягнутих рук.

Пам′ятайте, що піротехнічні вироби бояться вологи, й це може відобразиться на їх якості.

Не намагайтеся випробовувати долю, запускаючи феєрверки у вітряну погоду. Рухаючись догори в таких умовах феєрверки мають властивість відхилятися у сторону на значну відстань, а палаючі елементи можуть опинитися на ближніх будівлях та деревах.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам приємно та безпечно провести свята із застосуванням піротехнічних іграшок.

Центр громадських зв'язків УМВС України в Кіровоградській області

Додати свій коментар першим

Ваше ім’я:
E-mail:
Коментар:

Листопад 2005 Грудень 2005 Сiчень 2006
пнвтсрчтптсбнд1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12 13
14
15
16
17
18
19 20 21 22 23 24
25
26
27 28 29
30
31

Copyright © Радіо Маяк 2008

Зворотній зв’язокОбмеження відповідальностіПро сайт


Алеевка ;-)